Bieżące informacje.

UWAGA!!

W naszym kościele od 13 czerwca w Mszach św. i nabożeństwach  może być 50% miejsc zajętych. Nie licząc osób zaszczepionych!

Obowiązek noszenia maseczek i zachowania bezpiecznej odległości od siebie.

Ks. Proboszcz.

XVII Niedziela zwykła - 25.07.2021

Rozmnożenie chleba

Nasz Pan rozmnożył chleb na pustyni, a w Kanie zamienił wodę w wino. Przyzwyczaił usta swych uczniów do smaku swojego chleba i swojego wina, aż do czasu, kiedy podaruje im swoje ciało i swoją krew. Dał im skosztować przemijającego chleba i wina, aby wzbudzić w nich pragnienie ożywiającego chleba i wina. Dawał im hojnie małe rzeczy, aby wiedzieli, że najwyższy dar będzie za darmo. Rozdawał darmo, choć oni musieli je kupować, aby wiedzieli, że nikt nie będzie żądał od nich zapłaty za rzeczy bezcenne. Bowiem, jeśli musieliby płacić za chleb i wino, nie mieliby jak wypłacić się za jego ciało i krew.       Nie tylko obdarza nas darmo swoimi darami, ale także okazuje nam swoje staranie o nas. Gdyż daje nam małe rzeczy, aby nas przyciągnąć, abyśmy przyszli do Niego i darmo korzystali z tego olbrzymiego dobra, jakim jest Eucharystia. Małe porcje chleba i wina, które dawał były dobre dla podniebienia, ale dar jego ciała i krwi potrzebny jest dla ducha. Przyciąga nas tym wspaniałym pokarmem dla podniebienia, aby nas przywieść do tego, co da życie naszym duszom...       Dzieło Pana dotyka wszystkich – w mgnieniu oka rozmnaża niewielką ilość chleba. To, co tworzą i przetwarzają ludzie w ciągu całego roku, On czyni swoimi dłońmi w jednym momencie... Z małej ilości chleba rodzi się ogrom pieczywa – tak jak zostało powiedziane w pierwszym błogosławieństwie: „;Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną” (Rdz 1,28).