Droga Krzyżowa

W środę 28 marca 2018 roku uczniowie wraz z nauczycielami z Zespołu Szkół nr 2 w Ciachcinie przygotowali Drogę Krzyżową czyli  nabożeństwo wielkopostne polegające na symbolicznym odtworzeniu drogi Jezusa Chrystusa, Jego śmierć i złożenia go do grobu. Wszyscy uczestnicy zostali wprowadzeni w wyjątkowy czas  Wielkiego Tygodnia. Same Święta Wielkanocne, bez prawdziwego przeżycia poprzedzających je dni, nie staną się dla nas czasem przejścia ze śmierci do życia, nie zrozumiemy wielkiej Miłości Boga do każdego z nas.
Wyjątkowy nastrój nabożeństwa podkreślała piękna muzyka i głębokie, poruszające teksty rozważań napisane przez uczniów oraz nauczycieli. Wspólna modlitwa miała uzmysłowić obecnym wielkość ofiary, jaką poniósł za nas – grzesznych ludzi Jezus Chrystus. W czasie rozważań towarzyszyły nam prace namalowane przez uczniów naszej szkoły przedstawiające postać św. Stanisława Kostki.
Na zakończenie Pani dyrektor Elżbieta Nowakowska złożyła życzenia Wielkanocne dla całej społeczności szkolnej oraz mieszkańców Ciachcina.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom, którzy pomogli w przygotowaniu tego wielkopostnego nabożeństwa.

 


 

Galeria