Misterium Męki Pańskiej

Zdjęcia

10 kwietnia 2022 roku o godz. 17.30 w Kościele Św. B.M. w Ciachcinie, odbyło się wyjatkowe wydarzenie - Misterium Męki Pańskiej. Przedsięwzięcie, które zachwyciło wielkością i rozmachem, stanowiące duchowe, kulturalne i artystyczne przygotowanie do świąt Wielkiej Nocy. Nastrój spektaklu zbudowała oprawa muzyczna, wykonywana przez chór i zespół muzyczny dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Ciachcinie Nowym.
Misterium Męki Pańskiej odbyło się w Niedzielę Palmową. To święto chrześcijańskie, inaczej nazywaną Niedzielą Męki Pańskiej, upamiętniające przybycie Jezusa do Jerozolimy. Jest to bardzo ważny dzień w życiu chrześcijan. Misterium jest historią Jezusa, który cierpi i poświęca się, aby dać ludziom odkupienie. To opowieść o miłosierdziu, służbie i zbawieniu.
Choć korzenie tego spektaklu wyrastają głęboko z religii, to sam przekaz jest o wiele bardziej uniwersalny. Naszej inscenizacji nie można zatem interpretować jako wydarzenia stricte religijnego, ale jako dialog między sztuką i wiarą. Każdy widz znajdzie w Misterium coś ważnego i głębokiego.