Dnia 8 stycznia 2023 r. w kościele parafialnym w Ciachcinie odbyły się  jasełka pt. "Bóg się rodzi". O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali  zdolni aktorzy z klasy II, III i V oraz chór i zespół szkolny. Społeczność parafialna oraz wszyscy przybyli goście po raz kolejny mogli przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Całość przedstawienia  przeplatana była kolędami, pastorałkami oraz układami tanecznymi. Uczniów przygotowały: p. A. Prosowska, p. K. Kłosińska i p. M.Sieradzka. Oprawę muzyczną przygotował chór wraz z zespołem pod kierunkiem p. G. Lelińskiego.